A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Arsim Bunjaku

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  13
  • Origin:
  • Prishtinë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 44
  • Zodiac sign:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Arsim Bunjaku is a very famous songwriter and singer of Pop music. Arsim Bunjakun e gjejmë të pranishëm në skenën muzikore dikund në fillim të viteve '90. Ishte kjo koha kur formohet grupi muzikor “Mesnata” dhe aty ishte si guitarist dhe vokal i grupit. Këngët e para filloj ti shkruaj për grupin “Mesnata” dhe në mungese se studiove muzikore këto këngë lansoheshin në kafiteritë e asaj kohe në Prishtinë. Më vonë pas përfundimit të luftës,e gjejmë në bashkpunim me pothuaj të gjithë këngëtarët e estradës shqiptare m...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See More

» Dërgo Një Këngë »
Related Artists:

Fatmir Muja

Arianit Palaj

Palokë Kurti

Alqi Boshnjaku

Gojart Ferati

Dorian Gjoni

Mithat Sadiku

Avni Qahili

Bini Nebihu

Klodian Qafoku


Tags: Arsim Bunjaku

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019