Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arsim Bunjaku - Dashuria E Vërtetë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Deri më tash në asnjë këngë
Se kam përmendur emrin tënd
Nuk të këndova kurrë më parë
Se t’ruaj thellë si një thesar

II
Në zemër kam një melodi
Ku do ta shpreh çka ndjejë për ty
Po të premtoj tani si burrë
Se kjo është këngë që s’kryhet kurrë

Reef
E një nga një të gjitha fjalët sonte
Do t’i marrë kjo këngë e jote
Dashuria e vërtetë
kështu shprehet shumë lehtë

III
Kur e teproja ndonjëherë
Kur sytë e mi shihnin veç terr
Kur s’kisha fjalë dhe as fuqi
Në shpirtin tënd gjeja qetësi

IV
Për netët që të lash pa gjumë
Merre këtë këngë dhuratë nga unë
Dhe mund të them me krenari
Se je gjithçka në sytë e mi

Reef


Ky tekst u dërgua nga  ardian


Nuk kemi video për këtë këngë.
Arsim Bunjaku - Dashuria E Vërtetë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dashuria E Vërtetë".
3. Video është e këngës "Dashuria E Vërtetë", por nuk këndohet nga Arsim Bunjaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Arsim Bunjaku:


Komente 0