A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Arsim Bunjaku - Maturante


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

20/12/2013

2013-12-20T00:10:38

Të dy jemi me një gjeneratë
të dy presim më shumë nga kjo natë
kemi pritur deri tash
për dy fjalë që kurrë s’i thashë
katër vjet në pritje të lashë

II
Ishe shoqja ime deri dje
Po për mua sonte ndryshe je
Ndryshe je e ndryshe jam
Dhe të tjerët faj s’na kanë
Që çka patëm n’zemër nuk e thamë

Reef
Sonte s’po di nga t’ja filloj
oh maturante moj
nëse të puthë nja dy tri herë
për t’madhe mos ma merr

***
Sonte s’po di nga t’ja filloj
oh maturante moj
për sa i qelë e i mbyllë sytë
do t’jam tek gjoksi yt

III
A e sheh se s’mund të rri i qetë
vetëm disa çaste na kanë mbet
zemra dridhet pa pushim
në këtë natë që s’ka mbarim
në këtë natë ku shkruhet fati im

Reef


Ky tekst u dërgua nga  ardian
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019