Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arsim Bunjaku - Dite Per Dite Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

S’ka njeri që të merr vesh
Herë m’flet mirë e herë m’flet keq
Sot më don nesër jo
Kiametin unë po e shoh

II
N’fije nuk po muj me t’ra
Gjysma e zemrës mu ka nda
S’të mjaftoj vetëm unë
Ndoshta po kërkon më shumë

***
Stilin e ndryshon çdo herë
Zemrën e ke të mbushur sherr
Vetja n’qef shumë të paska hy
E p mendon që s’ka me ty

Reef
Do të vuash
Edhe ti ashtu si unë
T’zezat tua s’paskan fund
Të durova por s’duroj më shumë
Do të vuash
Ditë për ditë e natë për natë
Dhe s’do t’më vjen keq aspak
Nuk kam faj pse ti nuk rri rehat


Ky tekst u dërgua nga  Genti


Nuk kemi video për këtë këngë.
Arsim Bunjaku - Dite Per Dite
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dite Per Dite".
3. Video është e këngës "Dite Per Dite", por nuk këndohet nga Arsim Bunjaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Arsim Bunjaku:


Komente 0