Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Official Video Kërko Video Top 200

Art Abazi - Andrra Jem  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

28/05/2015

2015-05-28T14:24:56+00:00

Muzika:

Art Abazi

Video Produksioni:

Imagine Films
~Ti dhe un, e di
nje cast esht perjetsi
je ti veq ti ajo qe du
e ni qetsin nshpirt kur ty tkom afer
pa tut po rri me ty
per mu ma ska vetmi

~Je e vetmja shpres
Ti je drit kur dita vdes
Ti je andrra jem qe je ka mqon heret ne mengjes
trupi yt pom jep shpetim
ylli ma i zjarrt nqiellin tim

~N'rrug ka me vazhdu
jo kurgja nuk ka mem nal
me ty,heshtja gjen fjal

~Er qe prek cdo pjes te trupit tend te nxeht
qet nat pot pres
saher qe ti pom fol,pom puth
po t'ni si askush tjeter
vdes nvetmi ne jet nga fryma jote

~Je e vetmja shpres
Ti je drit kur dita vdes
Ti je andrra jem qe je ka mqon heret ne mengjes
trupi yt pom jep shpetim
ylli ma i zjarrt nqiellin tim

~N'rrug ka me vazhdu
jo kurgja nuk ka mem nal
me ty,heshtja gjen fjal

~Je e vetmja shpres
Ti je drit kur dita vdes
Ti je andrra jem qe je ka mqon heret ne mengjes
trupi yt pom jep shpetim
ylli ma i zjarrt nqiellin tim

~N'rrug ka me vazhdu
jo kurgja nuk ka mem nal
me ty,heshtja gjen fjal


Ky tekst u dërgua nga Albina Kastrati
Më Shumë Këngë Nga Art Abazi:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet