TEKSTESHQIP

Art Abazi
Andrra Jem
Lyrics

~Ti dhe un, e di
nje cast esht perjetsi
je ti veq ti ajo qe du
e ni qetsin nshpirt kur ty tkom afer
pa tut po rri me ty
per mu ma ska vetmi

~Je e vetmja shpres
Ti je drit kur dita vdes
Ti je andrra jem qe je ka mqon heret ne mengjes
trupi yt pom jep shpetim
ylli ma i zjarrt nqiellin tim

~N'rrug ka me vazhdu
jo kurgja nuk ka mem nal
me ty,heshtja gjen fjal

~Er qe prek cdo pjes te trupit tend te nxeht
qet nat pot pres
saher qe ti pom fol,pom puth
po t'ni si askush tjeter
vdes nvetmi ne jet nga fryma jote

~Je e vetmja shpres
Ti je drit kur dita vdes
Ti je andrra jem qe je ka mqon heret ne mengjes
trupi yt pom jep shpetim
ylli ma i zjarrt nqiellin tim

~N'rrug ka me vazhdu
jo kurgja nuk ka mem nal
me ty,heshtja gjen fjal

~Je e vetmja shpres
Ti je drit kur dita vdes
Ti je andrra jem qe je ka mqon heret ne mengjes
trupi yt pom jep shpetim
ylli ma i zjarrt nqiellin tim

~N'rrug ka me vazhdu
jo kurgja nuk ka mem nal
me ty,heshtja gjen fjal

DËRGOI:
INFO
Projekti muzikor është sjellë tek artdhashësit i kompletuar këndshëm me videoklip muzikor, i cili u punua nga Imagine Films. Videoklipi u publikua më 28 Maj 2015. Për muzikën e këngës ka punuar kompozitori vetë këngëtari.
Rryma muzikore:
Pop
Renditja:
Top 200