A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Arta Babaramo

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  20
BIOGRAFIA: Arta Babaramo është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Këngëtarja e mirënjohur Arta Babaramo e ka filluar herët karrierën e saj si këngëtare, në vitet 60-të. Per here te pare ka kenduar ne festivalin e 3-te (1964). Një ndër këngët e saj të para të suksesshme të asaj kohe është edhe kënga fituese e një ankete muzikore e vitit 1972 "Letër nga fshati" : "Unë u ngjita tok me shokë / kodrës-o, kodrës-o përpjetë / Seç më mbushi krahërorin, nënë moj, seç m'a mbushi flladi i lehtë.../ Këngëtarja Arta Bab...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Rakipe Karaj

Ludmilla Baballeku

Tatjana Isaj

Florinda Gjergji

Fatbardha Disho

Adriana Ceka

Valdete Hoxha

Denada Bare

Suzana Qatipi

Irma Gurakuqi


Tags: Arta Babaramo

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019