Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arta Memedi - Si Ti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Sa deshira i kam per veten dhe per ty
dhe kur jemi bashke plotesohemi nji nga nji
Vetem njera vlen me shume sa dhe shpirtin ma qeteson
Qe te jem me ty te rri me ty gjithmone

Ref:
Ne zemren time le kujtime
Sa me fjale s'e them as une as ti
Te kam thelle ne zemren time
dhe do mbetesh aty pergjithnji

Dhe kur zgjohem perqafimet me mungojne
Qe sa kohe s'jemi ndi
Dhe besoj se asnje tjeter
S'do me beje te qesh ashtu si ti

Ashtu si ti

Kujtoj momentet kur kalonim ne te dy
Kur njeri tjetrin sa here shihnim sy ne sy
Per sa kohe ti je kaq larg mos harro te me kujtosh
Dhe te kthehesh prape qe te me takosh

Ne zemren time le kujtime
Sa me fjale s'e them as une as ti
Te kam thelle ne zemren time
dhe do mbetesh aty pergjithnji

Ref...
Dhe kur zgjohem perqafimet me mungojne
Qe sa kohe s'jemi ndi
Dhe besoj se asnje tjeter
S'do me beje te qesh ashtu si ti

Ura:
E din mire se vetem une jam ajo
Qe mendoj çdo sekond per ty
Afer meje afer teje dua te jem
Sa merzitem per ty kur nuk te kam prane

Ref:
Ne zemren time le kujtime
Sa me fjale s'e them as une as ti
Te kam thelle ne zemren time
dhe do mbetesh aty pergjithnji

Dhe kur zgjohem perqafimet me mungojne
Qe sa kohe s'jemi ndi
Dhe besoj se asnje tjeter
S'do me beje te qesh ashtu si ti

Ashtu si ti


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesiArta Memedi
Publikimi: 25/11/2014


Arta Memedi - Si Ti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Si Ti".
3. Video është e këngës "Si Ti", por nuk këndohet nga Arta Memedi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Arta Memedi:


Komente 0