TEKSTESHQIP

Artan Jusufi
Ma Ban Hallall Kosovare
Lyrics

Emallkoj lotin Qe ti putha syt
Emallkoj edhe veten shum
Qe ta bona zemren shkrum
Veq per ty esht guri rend
Sa shum po pe shof
Pse at dit qe jem njoftu
Nje qefsi sta kam tregu

REF:
Ma ban hallall Kosovare dhe me fal
I martun jam shpirti Ti beqare ska kuptim
Ma bon hallall Kosovare dhe me fal
Qe me heret ste kam tregu
Nuk t'martun je dashuru

As ti s'me ke pyt As une s'te kam than
faji yt e faji im Te dyt behem nje gabim
Dashuru e rend Kur s'dot mbaron
Shpirti i embel sa shum me mungon

REF:
Ma ban hallall Kosovare dhe me fal
I martun jam shpirti Ti beqare ska kuptim
Ma bon hallall Kosovare dhe me fal
Qe me heret ste kam tregu
Nuk t'martun je dashuru

Ma ban hallall kosovare dhe me fal
I martun jam shpirti Ti beqare ska kuptim
Ma bon hallall kosovare dhe me fal
Qe me heret ste kam tregu
Nuk t'martun je dashuru

DËRGOI: