Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Artan Kola
  • Vendlindja:
  • Tirane 
  • Mosha:
  • 47 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 25 Qershor 1972
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♋ Gaforrja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  22

Artan Kola është këngëtar i njohur. Artani me hitin e tij "Veç Ti Ke Zemer", pushtoi gjithe shqiptaret. Ai eshte tash e sa vjet ne skenen shqiptare, dhe ka kenduar kenge, te cilat kane qene te mireprituara nga publiku mbareshqiptar.

Më datë 23 Dhjetor 2011, Artan Kola publikon videoklipin "Veç Ti Ke Zemer".

Më datë 13 Qershor 2012, Artan Kola & Nazife Bunjaku publikojnë videoklipin "Për Njëri Tjetrin".

Më datë 2 Korrik 2012, Artan Kola publikon videoklipin "Nata E Fundit".

Më datë 2 Korrik 2012, Artan Kola & Xemi publikojnë videoklipin "Potpuri Elbasanase".

Më datë 2 Korrik 2012, Artan Kola publikon videoklipin "Ra Faja", në bashkëpunim me Kastro Zizo.

Më datë 3 Tetor 2012, Artan Kola publikon videoklipin "Shqiperi O Nena Ime".

Më datë 22 Nëntor 2015, Nazife Bunjaku & Artan Kola publikojnë videoklipin "Bebi Im".

Më datë 10 Shkurt 2017, Artan Kola publikon videoklipin "Une Pa Ty Si Pa Sy", në bashkëpunim me Anila Mimani.

Më datë 8 Qershor 2018, Artan Kola publikon videoklipin "Pa Dasht U Ndam".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  arsimdiber  

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera

Më shumë artikuj nga Artan Kola »


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet