TEKSTESHQIP

Artan Kola
Nata E Fundit
Lyrics

nata vjen
sonte zeri ste degjohet
lotet lagin syt e mi qe mjergullohen
presi vetem ne ket nat
dhe ste shoh ty
ndoshta esht e fundit nat qe vetem rri

ti je e vetmja endrra ime
ti qe vrave zemren time
kthehu sonte tek un ti
mi pusho lotet e mi

sa e gjat me duket nata
ti je shpresa qe un pata
kthehu sonte mos u vono
nat e fundit nat e fundit te jet kjo

pa gjum netet
dal nga dal kalojn per mua
ndoshta ti harron se un ty te dua
presi vetem ne ket nat
pres te shoh ty
ndoshta esht e fundit nat qe vetem rri

ti je e vetmja endrra ime
ti qe vrave zemren time
kthehu sonte tek un ti
mi pusho lotet e mi

sa e gjat me duket nata
ti je shpresa qe un pata
kthehu sonte mos u vono
nat e fundit nat e fundit te jet kjo

DËRGOI:
INFO
Më datë 2 Korrik 2012, Artan Kola publikon videoklipin "Nata E Fundit".