A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Artiola Toska

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  220
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 44 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Artiola Toska është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së mesme. Eshtë një ndër këngëtaret më të suksesshme të muzikes popullore shqiptare. E nisi karrierën në moshë fare të vogël dhe sot është një ndër emrat më të njohur të muzikës popullore në trevat shqiptare e nderuar edhe me titullin “Mjeshtër i Madh“ nga presidenti i republikës. Gjatë karrierës së saj numëron 6 albume dhe 6 koncerte recitale. Ndërkohe gjatë karrierës së saj ka qënë pjesëmarrëse në koncerte kudo në trevat shqiptare dhe në diasporë SHBA, A...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Konget Qe Burojn Nga Shpirti (2013)

Live 2009 (2009)

Nje Filxhan U Bo Sebep (2006)

Larg Syve, Larg Zemres (2004)

Mos U Lodh Kot (2001)

Pse Kam Frikë (2000)


» Dërgo Një Këngë »

Fol Shqip
Ne
S'na Gjehet Dermoni
Duje Vjerren Krejt Si Nane
Për Ty
Amon
Vjehrra
Çohen Rosat Prej Tirone
Goc Tirone Jam
Lulja E Preferume


Përkthime (1)


Artistë Të Ngjashëm:

Anjeza Branka

Aurela Gaçe

Rozana Radi

Bleona Qereti

Ledina Çelo

Ava Max

Orinda Huta

Parashqevi Simaku

Leonora Jakupi

Irma Libohova


Tags: Artiola Toska, Artjola Toska

Artiola Toska në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019