Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artiola Toska - Vjehrra Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

Me atë sefte na thote vjehrra , e kam nusen si pranvera
Nusen e kam e bijë a , nuk ka gojë e llafe s'ka

Pa kalu' hala mirë vapa ,dardha paska bishtin mbrapa
Se i paska jeta këto , mos të raftë
Se s'ke ç'i bo'

Mirë me vjehrrën , mirë me burrin
Llafi mirë moj zbutë dhe gurrin
Merri punët urtë e butë
Tërhiqe penin e mos e këput (2X)

S'ka si vjehrra në shtëpi , të bon drekë e të rritë femijë
E kur të nxehet për nji gjo'
Bon dhe ti sikur s' ndigjo'
Amanet na e kanë lonë , vjehhrën mbaje krejt si nonë
Merre punën qetë e qetë , shkon me vjehrrën 100 vjet

Mirë mne vjehrrën ......


Ky tekst u dërgua nga Green Eye

Artiola Toska - Vjehrra
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vjehrra".
3. Video është e këngës "Vjehrra", por nuk këndohet nga Artiola Toska.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Artiola Toska:


Komente 0