Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artur Dhamo

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  8
BIOGRAFIA: Artur Dhamo është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Në Dhjetor 1991, Artur Dhamo merr pjesë në Festivali i 30-të në RTSH me këngën "Përse Kështu". Në Dhjetor 1992, Artur Dhamo merr pjesë në Festivali i 31-të në RTSH me këngën "Tek Unë Një Botë Është Zgjuar"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Luan Manahasa

Klement Marku

Hysen Pelingu

Hilmi Obertinca

Zihni Berati

Telemak Papapano

Adhurim Demiri

Muharrem Qena

Gani Miftari

Pellumb Elmazi

Tags: Artur Dhamo


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet