TEKSTESHQIP

Artur Dhamo & Etleva Gega
Si Ma More Zemrën
Lyrics

I shkela i shkela rruget
ku kishe ecur ti
I preka te tera
te gjitha ckishe hedhur ti
I keputa keputa gonxhet
qe celin ne buzet e tua
I preva te tera lulet
qe kishte prehri yt
Dashuria jo nuk do
Fjale pa kuptim
Vec pak zjarr.pak zjarr kerkon
Nga une dhe ti
Yjet zogjte me kuptuan
Dhe te gjithe me falen kengen
E pameshirshme u tregove ti

DËRGOI:
INFO
Muzikën e këngës e kompozoi Artur Dhamo.