Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Artur Qerimi - Nuk Te Harroj  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

17/07/2013

2013-07-17T16:18:39+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nuk Te Harroj" kënduar nga Artur Qerimi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Krail - Nuk Te Harroj

Asnje moment s'te ndaj e ne zemer ty te mbaj
te kerkoj ne cdo hap...
vetem ne endrra me rrin pran
edhe qielli per ty qan
ti nuk ke vdekur per mua je gjall
thuaj ne heshtje se kam mall
kjo jet e poshter qe njerzit i ndaaaaam :'(....

Every night
I wanna see
your eyes
I wanna see your smile
like an angel
S'te ndaj
jo jo
s'te ndaj
dhe qaj....kam mall per ty.

Periudha me e veshtir
kur nga jeta ike ti
cdo hap qe beja un hasja veshtirsi
ndryshoi jeta ime kur pran s'te kisha ty...
Endrrat qe i thurnim bashk...
ishim te dy...ku jan ato tani...ku...ku ndodhen vall...
u shuan si nje zjarr dhe tani jetoj me mall
loti rrjedh nga syri se di kur do ndaloj
mundohem ta ndal por kujtomet do si harroj
mbeshtetja qe un kisha tani nuk e kam me
cdo hap qe beja un ne krahe te kisha ty
tani cfar me o zot un nuk e di
keshtu ishte e shkruar te ndaheshim un dhe ti
por jeta vazhdon....vazhdon....dhe vazhdon
cdo dit e cdo nat shpirtit tim i mungon
jetoj me shpres se nje dit do t'shikoj
kjo shpres me mban qe jeten ta jetoj :(

Every night
I wanna see
your eyes
I wanna see your smile
like an angel
S'te ndaj
jo jo
s'te ndaj
dhe qaj....kam mall per ty.

Ku je tani te therras
me mall ne shpirt po shkruaj po flas
e pyes veten si jetoj paty?'(
Engjelli im kush me ndau nga ty...?'(
kujtimet e tua me ndjekin nga pas
atje ku ishim atje prap jam
tani cdo gje ka ndryshuar
un jam rritur ti je larguar'(

Every night
I wanna see
your eyes
I wanna see your smile
like an angel
S'te ndaj
jo jo
s'te ndaj
dhe qaj....kam mall per ty.(2x)

Sinan Hoxha - Nuk Te Harroj

Tme kthehesh ti ja smund t jetoj pa syt e tu qe dashurojTme kthehesh ti ja smund t jetoj pa syt e tu qe dashuroj.

Ref:

Nuk te harrojnuk te harroj larg prej teje jo smundem un jo te jetoj.Nuk te harrojNuk te harroj zemra ime per ty shum po qan e vajton.
Tme kthehesh ti jo smund t jetoj pa syt e tu qe dashuroj.

Asnjeher jo smendova t jetoj n vetmi nuk mund ta besoj t jetoj pa tyAsnjeher jo smendova t jetoj n vetmi nuk mund ta besoj t jetoj pa ty.Syri loton zemra vajtonDashuria pom shkatrronSyri loton zemra vajz.

Ref:

Nuk te harrojNuk te harrojzemra ime per ti shum po qan e vajton.Nuk te harrojnuk te harrojlarg prej teje jo smundem un jo te jetoj.Tme kthehesh ti jo smund t jetoj pa syt e tu qe dashuroj.

Asnjeher jo smendova t jetoj n vetmi nuk mund ta besoj t jetoj pa tyAsnjeher jo smendova t jetoj n vetmi nuk mund ta besoj t jetoj pa ty.Syri loton zemra vajtonDashuria pom shkatrronSyri loton zemra vajz.

Ref:

Nuk te harrojNuk te harrojzemra ime per ti shum po qan e vajton.Nuk te harrojnuk te harrojlarg prej teje jo smundem un jo te jetoj.Tme kthehesh ti jo smund t jetoj pa syt e tu qe dashuroj.Tme kthehesh ti jo smund t jetoj pa syt e tu qe dashuroj.

Xheki - Nuk Te Harroj

Kush t'ka than e dashur
se un t'kam harru
mu pom qel mengjesi
per ty tuj mendu

Kush t'ka than e dashur
se un t'kam harru
mu pom qel mengjesi aman
per ty tuj mendu

ref:Nuk t'harroj nuk t'harroj
veq per ty un dot kendoj
ti me don e un te du
hajde zemrat me i bashku(2x)

kush t'ka than e dashur
se un t'kam harru
mu pom qel mengjesi
per ty tuj mendu

kush t'ka than e dashur
se un t'kam harru
mu pom qel mengjesi aman
per ty tuj mendu

ref:Nuk t'harroj nuk t'harroj
veq per ty un dot kendoj
ti me do e un te du
hajde zemrat me i bashku

Nuk t'harroj nuk t'harroj
veq per ty un dot kendoj
ti me do e un te du
hajde zemrat me i bashku(2x)
Më Shumë Këngë Nga Artur Qerimi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet