Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artur Qerimi - Te Dua Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Nuk kemi video për këtë këngë.

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Te Dua" kënduar nga Artur Qerimi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Mudi & Ardian Bujupi - Te Dua

[REF. Ardian Bujupi:]
Un nuk jam i mir për ty, jo, jo
Per çdo nat po dal, ja, ja
Une nuk kam thirr, kur jam von von
Edhe kurr s'kam thon falma
Nuk e di pse thu të dua, dua, eh
Pse thu të dua
Nuk e di pse thu të dua, dua eh
Pse thu të dua

[MUDI & Ardian Bujupi:]
Deine Mama meinte, dieser Junge [?]
Ich seh' es an dein'n Augen, diese Liebe [?]

[MUDI:]
Bin Nächte unterwegs und komm' wieder mal zu spät
Mein Handy steht nicht still, so oft du meine Nummer wählst
Kriegst kein Auge zu, bevor du nicht weißt, wie es mir geht
Und ja, ich bin der Grund, warum dir nächtelang der Schlaf fehlt
Zemër, Zemër, du siehst dein'n Mann nur durchs Internet
Sie reden mich bei dir schlecht, doch wissen nicht, was hinter unsrer Liebe steckt
Und trotzdem stehst du hinter mir und schenkst mir Kraft
Obwohl mein Lifestyle nicht in dein Leben passt
Siehst du unsre Liebe nicht als eine Last
Te dua, egal, was ich mach'

[REF. Ardian Bujupi:]
Un nuk jam i mir për ty, jo, jo
Per çdo nat po dal, ja, ja
Une nuk kam thirr, kur jam von von
Edhe kurr s'kam thon falma
Nuk e di pse thu të dua, dua, eh
Pse thu të dua
Nuk e di pse thu të dua, dua eh
Pse thu të dua

[MUDI & Ardian Bujupi:]
Lange nicht geseh'n, aber Baby, kein Problem
Weil wenn wir uns dann seh'n, bleibt die Zeit für uns doch steh'n
Tick, tick, tick, tick, brech' die Zeiger alle ab
Wir brauchen keine Uhr, verbring' mit dir die ganze Nacht (Ey, ey, ja)
So viel Frauen um dein'n Mann, aber dein Mann gehört dir (Yeah)
Habibti, ana b7ebik, scheißegal, was passiert (Ey, ey)
Bleib' ein Badboy für sie, doch ein Gentleman für dich
Ein Ende unsrer Liebe ist noch lange nicht in Sicht (Ey)

[Ardian Bujupi & MUDI:]
S'ëm thu që s'më don ti
Edhe shoqet e di që si ngon ti
Për mu gjithçka bon ti
Amor, zemër, të dua, egal, was ich mach'

[REF. Ardian Bujupi:]
Un nuk jam i mir për ty, jo, jo
Per çdo nat po dal, ja, ja
Une nuk kam thirr, kur jam von von
Edhe kurr s'kam thon falma
Nuk e di pse thu të dua, dua, eh
Pse thu të dua
Nuk e di pse thu të dua, dua eh
Pse thu të dua
2x

Dj Gimi-O & Lirjon Zenelaj - Te Dua

(3x)
A e din
A e din
O xhan
shpirtin po ma knaq
A e din
se vetem ty te du
te dua pa mas

(2x)
Hey zemer du me t'pa
se m'ka rrok dashnia
ti, ti per mu
je ma e mira

(2x)
A e din
A e din
O xhan
Shpirtin po ma knaq
A e din
se vetem ty te du
Te dua pa mas
...
Te dua pa mas

Petrit Vullkani - Te Dua

Uelelelelelele ueleelelelelele

Te dua e kam emrin
Vetem ty zemer mbiemrin
I lindur per nje femer
Vendbanimin tek ty zemer

Ne ket bote
Nje her kemi lind
Ne ket jet

Ndaj me thuaj
Se une te dua
Do te mallkoj
Perendia

Ne ket bote
Nje her kemi lind
Ne ket jet
Nje her do vdesim

Ndaj me thuaj
Se une te dua
Do te mallkoj
Perendia

Te dua e kam emrin
Vetem ty zemer mbiemrin
I lindur per nje femer
Vendbanimin tek ty zemer

Dashnia ime ti
Je e imja je vec ti
Jeten me ty
Do ta kaloj
Shpirt e zemer
Ti dhuroj 2x

Refreni:
Te dua e kam emrin
Vetem ty zemer mbiemrin
I lindur per nje femer
Vendbanimin tek ty zemer 2x

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 17/07/2013Më Shumë Këngë Nga Artur Qerimi:


Komente mbi këtë këngëArtur Qerimi - Te Dua
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Dua".
3. Video është e këngës "Te Dua", por nuk këndohet nga Artur Qerimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.