Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artur Qerimi - Marsida Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Marsida" kënduar nga Artur Qerimi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

B2N & Megan - Marsida

- B2N
Të priata, u mërzita
hajde dalim sonte sinjorita
bonita,mamasita, ajo e ka emrin
Marsida.

Ky pallati jot Marsida
mbushur plot me drita,
dil përjashta moj Marsida
se un u mërzita.

Marsida, Marsida ti do t'jesh e imja
Marsida, Marsida ti do t'jesh e imja

- Megan -
S'më merr gjumi
t'y pa t'pa, se në dashni me ty kam
ra
Kur më puth ti uh lalala
je i mirë si bakllava.

Hajde, hajde sonte dalim
se pa ty shum u mërzita,,
Më prit sonte posht pallatit
kur ti ndes unë ato drita mmm.

- B2N -
Ky pallati jot Marsida
mbushur plot me drita,
dil perjashta moj Marsida
se un u merzita.

Marsida,Marsida ti do t'jesh e imja
Marsida,Marsida ti do t'jesh e imja

- Megan -
Nëse sonte ndihesh vetëm
dhe ke frik të shohësh ëndërra,
Fike dritën, ndize zemrën
të më gjesh mua Brenda.

- B2N -
Hajde, hajde sonte dalim
se pa ty shum u mërzita.

- Megan -
Më prit sonte posht pallatit
kur to ndes unë ato drita mmm.

- B2N -
Ky pallati jot Marsida
mbushur plot me drita,
Dil përjashta moj Marsida
se un u mërzita.

Marsida,Marsida ti do t'jesh e imja
Marsida,Marsida ti do t'jesh e imja

Azemi - Marsida

Marsida

(2x)
Per her t`par un kur te pash
Ndashuri Un me ty rash
E vetmja Vajz me ishe Ti
Qe me Morri Dashurin

{ref} 2x
Marsdida marsida
Ti do t`jesh e imja
Marsida marsida
Ti do t`jesh e imja

(2x)
Te Pallati yt marsida
Mbushur Plot mke drita
Dil perjashta moj marsida
Se unë u merzita

{ref} 2x
Marsida marsida...

Sami Kallmi - Marsida

X-2
Per her te par moj kur te pash sa ne zemer me ke hy
X-2
E vetmja vajz me ishe ti qe un rash ne dasuri

(Refreni)

Marsida marsida ti do tjesh e imja
marsida marsida ti do tjesh e imja
marsida marsida ti do tjesh e imja
marsida marsida ti do tjesh e imjjjaaaaa

ky pallati jot marsida mbushur plot me drita
ky pallati jot marsida spaska drita fare
dil perjashta moj marsida se me cmende fare
dil perjashta moj marsida se me cmende fare

(Refreni)
X-2
Marsida marsida ti do tjesh e imja
marsida marsida ti do tjesh e imja
marsida marsida ti do tjesh e imja
marsida marsida ti do tjesh e imjjjaaaaa

X-2
isha nje vajz e bukur vajz me pretendime
nje djal nga shijaku mori zemren time

(Refreni) X-2
o na na na na o na na na ne
jam nje vajz e bukur nga tirana re

te ura shijakut te shfaqet kujtese shfaqet gjermania mbushur plot me benca
te ura shijakut te sfaqet kujtese
shfaqet italia kur shef foristrada

(Refreni) X-2
o na na na na o na na na ne
jam nje vajz e bukur nga tirana re


Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 17/07/2013Më Shumë Këngë Nga Artur Qerimi:


Komente mbi këtë këngëArtur Qerimi - Marsida
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Marsida".
3. Video është e këngës "Marsida", por nuk këndohet nga Artur Qerimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.