Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Asan Memishi

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  • Sllatinë 
  • Mosha:
  • 48 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Asan Memishi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore dasmash dhe popullore tetovare. Asan Memishi lindi në Sllatinë të Tetovës. Shkollën fillore e kreu në vendlindje. Me kultivimin e këngës folklorike mirret që në moshë të re. Deri më tani ka inçizuar disa këngë me tematikë atdhetare, kurbeti dhe dashurie. Së bashku me Syrja Etemin ka nxjerrë një album me titull: "Dardania i ngjyn plagët". Ka kënduar edhe disa këngë me këngëtarin tjetër sllatinas, Bajramali Idrizin.Këngë më të dalluara llogariten: "Ka po shkojnë k'to gjem të ri-e...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Isniqemal Laci

Alush Hamiti

Bajramali Idrizi

Selami Kolonja

Zena Aliu

Adnan Daci

Hidaver Osmani

Zyber Avdiu

Luan Krasniqi

Xhevair Akulli

Tags: Asan Memishi, Hasan Memishi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet