Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  324
(1872-1947)  
  • Vendlindja:
  • Drenovë 
BIOGRAFIA: Asdreni është një shkrimtar shumë i njohur. Aleksandër Stavre Drenova, i njohur në letërsinë tonë me pseudënimin Asdreni qe nga ata poetë krijimtaria e të cilëve u përket njëherësh dy periudhave. Poezia e tij u shkri që nga faza e fundit e Rilindjes deri në periudhën e Pavarësisë. Poeti pati një jetë të gjatë krijuese, rreth dyzet vjet. Asdreni lindi në fshatin Drenovë të Korçës më 1872. Mësimet e para i mori në Korçë. Që në moshën trembëdhjetëvjeçare shkoi në kurbet, në Rumani, ku vazhdo...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

11 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Kartolina (6)

3
0
4
0
4
4

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Gjergj Fishta

Ndre Mjeda

Fatos Arapi

Lasgush Poradeci

Mitrush Kuteli

Odhise K. Grillo

Petro Nini Luarasi

Pjetër Bogdani

Petro Marko

Bardhyl Londo

Tags: Asdreni, Aleksandër Stavre Drenova, Aleksander Stavre Drenova


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet