A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Asgje Sikur Dielli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14
BIOGRAFIA: Asgje Sikur Dielli është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Asgjë Sikur Dielli është bendi më aktiv i muzikës alternative në Kosovë. Përmes teksteve me metafora provokative, kryesisht me tema nga refleksi i jetës sociale dhe me një stil më të thellë, e kanë krijuar një atmosferë autentike muzikore, duke arritur kështu që të bëhen shembull tipik i muzikës alternative kosovare. Grupi u krijua kah mesi i të '90-tave, kur Alban Nimani (vokalist) dhe Bujar Hundozi (kitarë) u takuan dhe vendosën që të punojnë ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i grupit

Alban Nimani

Kanali

Youtube

Profili

SoundCloud

Profili

Facebook

Profili

Twitter

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Grupi Aida

Shook

Djemt E Drinit

Votra

Ngroba

Sheki Hoxha

Bon Bon Band

Lindja

ParadoX

TNT


Tags: Asgje Sikur Dielli, Alban Nimani

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019