Më mbaj mend (për 1 muaj)

Asllan Qyqalla
Krijime letrare (1)
Biografia
Foto (1)
Komente (0)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
BIOGRAFIA: Asllan Qyqalla është një poet i njohur. Vepra poetike e autorit Asllan Lan Qyqalla, “Vjeshtë në Prishtinë” që në leximin e parë të nxjerrë nga përgjumja e përditshmërisë duke të futur në kujtesën e së kaluarës, rinisë edhe në kohën e mëvonshme kur jeta dhe vdekja ishin bërë një. Pra, paraqitja kuptimplotë e vargëzimit deri te dialogu i personazheve që ruajnë nivelin e duhur të përfytyrimit të disa fakteve, disa gjërave, disa personave, që gjenden në jetën reale dhe që ia tërheqin vëmen...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo një poezi »

Tags: Asllan Qyqalla, Prof. Asllan Qyqalla

Komente 0