A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Astrit Çerma

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4
  • Origin:
  • Elbasan 
  • Residence:
  • Sh.B.A. 
  • Age:
  • 71
BIOGRAFIA: Astrit Çerma is a popular writer. Aktor i njohur, një nga figurat më të rëndësishme të "Teatrit Skampa" të Elbasanit. Studioi për aktor në Tiranë dhe pas studimeve u rikthye në qytetin e lindjes. Menjëherë fillon një karrierë të vrullshme dhe të suksesshme në kinema, duke interpretuar me profesionalizëm qysh në filmin e parë “Brazdat” (1973). Në vitet ’70 luan disa role protagoniste, si në filmat “Në fillim të verës” (1975), “Ilegalët” (1976), “Thirrja” (1976), “Fije që priten” (...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Pjetër Budi

Jorgo Bllaci

Betim Muço

Frederik Rreshpja

Bilal Xhaferri

Fatmir Terziu

Visar Zhiti

Ndoc Papleka

Arbër Berisha

Koçi Petriti


Tags: Astrit Çerma, Astrit Cerma

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019