Më mbaj mend (për 1 muaj)

Astrit Dili

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7
BIOGRAFIA: Astrit Dili është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Astrit Dili is composer and signer. One of pioners of Albanian RAP music since 1991 with profounder of Albanian Rap stile. Group name was COLORS together with songwriter of Colors Blerim Krasniqi they manage to publish song Kjo është jeta jonë in early 90 became a huge hit in Kosovo and abroad amoung the albanian comunity. In 1998 they recorded second huge hit song 5’n 8 (Pesë në tetë). In thouse days was a huge hit on Pristina local radios.Th...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Kanali

Youtube

Komente

Asnjë KomentSot (2019)

★★★★★

From Little Acorns Mighty Oak Trees Grow (2002)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Astrit Dili

Komente 0