Më mbaj mend (për 1 muaj)

Astrit Dili - Ai Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Pse po na mundon,
me shekuj t’ton’,
ky mjerim edhe sot,
sundon, askush s’po e don.

Ai lot femiu qe loton,
diku po renkon,
vetem lot i tij,
at cop’ te that’,
po e ngushllon.

Aaa pe ndjen o korb i zi,
pse merr me vete,
at femij?
Aaa pe ndjen o fatzi,
pse merr me vete,
at femij’?

Ai don buk’, drit’,
dhe kaftorri,
ngrihet,
askush s’po e e sheh.

Ajo esht’ shtrir’,
dhe esht’ mpir’,
as nen’ e vet s’po e njeh.

Ai vjen, po ju,
me endrrat t’juje,
ai ka uri,
dhe ai endrron,
buken e gojes.

Aaa pe ndjen o korb i zi,
pse merr me vete,
at femij?
Aaa pe ndjen o fatzi,
pse merr me vete,
at femij’?
Astrit Dili
Publikimi: 01/12/2002


Astrit Dili - Ai
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ai".
3. Video është e këngës "Ai", por nuk këndohet nga Astrit Dili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Astrit Dili:


Komente 0