A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Astrit Halimi

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3
  • Origin:
  • Vushtrri 
  • Age:
  • 38
  • Zodiac sign:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Astrit Halimi is a popular songwriter. Astrit Halimi ka lindur Vushtrri. Shkollën fillore e ka kryer në Shkollën fillore "Ali Kelmendi" në Vushtrri, ndërsa shkollën e mesme e përfundoi në Shkollën e mesme të Muzikës "Prenk Jakova" në Prishtinë. Si i vogel ka fillur të luaj në instrumente, pastaj më vonë në koncerte të ndryshme festash që organizoheshin aso kohe. Ndërsa karrierën si profesionist e ka filluar në vitin 2001 si instrumntist i pavarur (Sintist) për të vazhduar më vonë ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Ocko Vasilkovski

De Vox

Edmond Veizaj

Gent Bejko

Nazmi Sfishta

Fabian Asllani

Klodi Shehu

Ardit Roshi

Faton Dolaku

Adis Ismaili


Tags: Astrit Halimi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019