Më mbaj mend (për 1 muaj)

Astrit Halimi
  • Vendlindja:
  • Vushtrri 
  • Mosha:
  • 40 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 19 Shtator 1980
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♍ Virgjeresha
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Astrit Halimi është autor këngësh i njohur. Astrit Halimi ka lindur Vushtrri. Shkollën fillore e ka kryer në Shkollën fillore "Ali Kelmendi" në Vushtrri, ndërsa shkollën e mesme e përfundoi në Shkollën e mesme të Muzikës "Prenk Jakova" në Prishtinë. Si i vogel ka fillur të luaj në instrumente, pastaj më vonë në koncerte të ndryshme festash që organizoheshin aso kohe.

Ndërsa karrierën si profesionist e ka filluar në vitin 2001 si instrumntist i pavarur (Sintist) për të vazhduar më vonë në vitin 2008 si orkestrues dhe kompozitor në Studion" A-Recording Musical Studio" ku njëhërit është edhe pronar i studios. Punon me këngëtarë të ndryshëm duke përfshirë edhe këngëtarët e estradës si në studio ashtu edhe nëpër ahengje të ndryshme.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet