A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Augustin Ukaj

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  52
(1939-2004)  
  • Origin:
  • Thatë, Gjakovë 
BIOGRAFIA: Augustin Ukaj is a popular singer of Rhapsodic Traditional music. I lindur në Has të Thatë të Gjakovës në një kohë të egër kur po ndërroheshin mbretëritë Augustin Ukaj u bë zëri më autentik i përfaqësimit në folklor të shqiptarëve të shtypur dhe të ndjekur nga dhuna, qe po iknin nëpër rrugët e botës. Ai mblodhi me pasion dhe koleksionoi tregimet për luftën dhe vdekjen, bukën dhe kripën. Melodia e tij ishte zëri autentik, një zë që drodhi Dukagjinin dhe Kosovën, Diasporën dhe viset shqiptare në tërë Ballkanin. A...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Kenge Arshikie

Krenohet Kosova

Rrokma Vella Ket Qifteli

Hite Te Perjetshme

Kenge Popullore

Kush Po Qane

Hite Te Perjetshme Rapsodike

Hite Te Perjetshme 2

Moj Toke E Kosoves


» Add A Song »


Related Artists:

Tahir Drenica

Ali Krasniqi

Behxhet Korpuzi

Salih Bajrami-Krasniqi

Dervish Shaqa

Rizah Bllaca

Nexhat Vitia

Hashim Shala

Sali Mani

Bajrush Doda


Tags: Augustin Ukaj, Augustin Uka, Avgustin Ukaj

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019