A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Augustin Ukaj - Kenga E Qorr Ilazit


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  17

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

20/08/2011

2011-08-20T11:12:03

O cka lan trimat e marakut

O i lan penxheret o prej sokakut

O vijn o ballistat rreth sabahit

O po rrethojn o Qorr Tlazin

E Qorri Ilazi me shokt e vet

O hin n'Malsi paska shkel ne Reke

O se ne Deçan o po rijke vete

O kish ban venin ne gryke te Deçanit

O hiç s'ju tremke xhanarrit

O tramafili plot grykes te Deçanit

O Qorr Ilazi u dal prej mali

O u dal Qorri me shokt e vete

O po ja u shtin durt o neper xhepe

O mbledh kutijat e serrmte

O xhanarri pushke po çete

O ni zoje te madhe po piskete

O ish dal zoja mor o gjith o tuj brite

O ulja gryken qen te plaçin syte

O Qorr Ilazi ju kish dal ne prite

O s'paskan ardh o me na myte

O po jan ardh po me na plaçkite

O sa per plaçk tybe s'po derte

O 100 qese po I laj vete

O çova tjerat ne hyqymete

O po I lan Reka me pasul t'vete

O shpejt o na shkoj fjala ne Shkoder

O kofsh e rrnofsh more Qorr o i vogel


Lyrics submited by  teksteshkruesi
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019