Më mbaj mend (për 1 muaj)


Augustin Ukaj - Deme Hasani

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Deme Hasani".
3. Video është e këngës "Deme Hasani", por nuk këndohet nga Augustin Ukaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Augustin Ukaj - Deme Hasani  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Hite Te Perjetshme Rapsodike"

Komente

Asnjë Koment

14/12/2015

2015-12-14T09:59:26+00:00Eee aj niklita ma vesh alltineee……Me ka fol moj e panlineeee

Oo Me ka fole e mor o ja banee…..Me do burra qe jon ardh në lame

Oo me do burra po paskan ardh ne lame……Shum stek jon o trimat tone

Mor shum stek jon o trimat tone……Me ra ne shkoder o spo na lajne

O me ra ne shkoder o spo na lajne……I kan nxanë të rit medet ne katar ane

O i kann nxan te rit o ne kater ane……Priti motra ni fjal na ka thaneee

Oo priti motra paska thane……Baca dem vallah o tuj ardheee

Ee po vjen oj deme hasani……Kadal dal po ma lidh kashanin

O kadal dal pe lidh keshanin……O qo moj moter o nale djalin

O nale djalin kape pe dore……Po ta vret vlla i yt revole

Motra vllaut paska prit……Let ta vran se ma mir o me myteee

Oo let a vra o let e myteee……Shum ma mir me kan qirifiku

Au ma mir o me kan qirifikun……Se me kan djali koritun

Oo me kann djali koritun…..Se me than hallku e shiti mikun

Ee se shes mikun more vlla……Me kta qenat ne hall kam raeeee

Me kta qena ne hall kam raeee……paqin ne qaf o more vllaeee

Ooo m paqi n qaf vllazen ku me dhat mueee……zaqanlan jalla n kom jon que

More zaqanlan more kom jon que……qojshin pe gjit o me pajtue

Oo qojshin pe ngjit o me u pajtueee……o se k eki me kan me muee

Ooo se keq ki me kan me mueee…… dem martinit o i kan kallzueee

Oo i qet zjarr o dem martinit……mos e pret bi o dil e timit

A mos e pret qet bile timit….merja qyqes e legjidryni

Merja qyqes o legjidrynit……ska qat bon veq shkon rreth hinit

O palina po bon be…more vllazen qa me keni beeeer

Hupi nera me hupi emri….e palina e goc saglleni

Ooo kesh e rodit oooo….ooooo mkan o dhan o te ma qeni o eeeee


Më Shumë Këngë Nga Augustin Ukaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet