Më mbaj mend (për 1 muaj)


Augustin Ukaj - Kenge Arshikie
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Arshikie".
3. Video është e këngës "Kenge Arshikie", por nuk këndohet nga Augustin Ukaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Augustin Ukaj - Kenge Arshikie Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/04/2013

2013-04-01T04:02:22+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kenge Arshikie" kënduar nga Augustin Ukaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 5 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
5

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Bijt E Sefes. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

1
Ooooo dojamarr një arshikiste
Ooooo se kto kang zeee mraaa mi dooooneee
I knon zee mrea e beqaaarit
Zemra zjarriiiiit ofaiiiii
I knon zee mrea e beqaaarit
Zemra zjarriiiiit ofaiiiii
I knon zemra e beqarit që po ndizet si flak zjarri
I knon zemra e beqarit që po ndizet si flak zjarri
2
Oooooo kangt e vjetra jan plot zjaarreeee
Oooooo qe të ndeziin flaaak e d'gjaaallee
D'jegen treten por si qiiiri
Mos ju tret nuuuuriii o faaiiiii
D'jegen treten por si qiiiri
Mos ju tret nuuuurii o faaiiiiii
D'kegen treten por si qiri ju o kang mos ju tret nuuri
D'kegen treten por si qiri ju o kang mos ju tret nuri
3
Ooooooo kangt e vjetra kosovareee
Ooooooo jan të buukra dhee kreenareee
Brez pas brezi doti knojme
Z'doti harroojm ofaaiiiii
Brez pas brezi doti knoojme
Z'doti harroojm ofaaiiiii
Brez pas Brezi do ti knojme kurr per jet zdo ti harrojme
Brez pas Brezi do ti knojme kurr per jet zdo ti harrojme o faaaiiiiiMë Shumë Këngë Nga Augustin Ukaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë