Aulona Morina
Aulona Morina

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Ingolstadt Gjermani
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani Gjermani
  • Mosha:
  • 19 Vjeç

Biografia

BIOGRAFIA: Aulona Morina është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Familja e saj ka emigruar atje nga Kosova në vitin 1992. Aulona ka lindur në Gjermani, por flet rrjedhshëm shqip, gjermanisht dhe anglisht. Ëndrra e saj më e madhe është të këndojë para një publiku shqiptar, arsye pse është këtë herë konkurrente në ‘The Voice Kids Albania’. Aulona di të bëjë për vete me karakterin dhe ëmbëlsinë e saj. Më datë 12 Dhjetor 2012, Aulona publikon videoklipin "Creme De La Creme". Ne vitin 2013, Aulona Morina ka m...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0