Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aulona Limani
  • Vendlindja:
  • Kumanovë 
  • Mosha:
  • 21 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 20 Dhjetor 1999
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♐ Shigjetari
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  70
Këndon kryesisht: për fëmijë/junior

Aulona Limani është këngëtare e njohur. AUTOBIOGRAFI:
Une me muzike merem që në moshen 3 vjece e gjysem,për here të parë kam kënduar ne vitin 2003 ne festivalin Detelinka një festival ndëretnik. uk merem vetëm me muzikë njekohësisht me vëllain tim Albion Limani meremi edhe me balet, unë ka 10 vite që jam në studio danci në Kumanovë,ndërsa vëllai po trashëgon njëkohësisht edhe ai talentin e tij. Shumë rezultate ne morëm në balet në garat ndërkombëtare në Budapest ku vëllai mori vendin e pare në kategorinë Hip hop ndërsa unë me grupin tim ishim në kategorin Jazz Junior dhe morëm vendin e parë,keshtu që mundem të them se ne nuk u ndalëm këtu pas një muai këtu në Maqedoni u mbajtën garat ndërkombëtare prap në balet ku të dy u vlersuam me cmimet e para,dhe ja që edhe në këng jemi shumë të mirpritur nga ana e publikut edhe këtu vëllai u vlersua me cmimin e tret nga juria profesionale në festivalin Ylberi 2012.

Në Dhjetor 2011, Aulona Limani merr pjesë në Ylberi 2011 me këngën "Midis Dy Zjarreve".

Në Dhjetor 2012, Aulona & Albion Limani marrin pjesë në Ylberi 2012 me këngën "Kalifornia Blu".

Në Dhjetor 2013, Aulona Limani merr pjesë në Ylberi 2013 me këngën "Memories Never Die".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Pjesëmarrja Në Festivale:Komente mbi këtë artist