A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Aurel Amzai

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  10
  • Vendlindja:
  • Strugë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Aurel Amzai është një këngëtar i njohur. Dashuria e tij per muziken filloi kur ai ishte i vogel, kjo per faktin se ai rrjedh nga nje familje artdashëse. Studio per 8 vite per piano dhe kanto ne shkollen e muzikes "Rruga e Metodit" ne Ohër. Ka mbaruar studimet per Arkitekturë ne Universitetin Politeknik te Tiranës. Mori pjese neper shume aktivitete muzikore ne Maqedoni si pjese e korit te shkolles dhe ne te shumten e rasteve si kengetare solist edhe si pianist. Në vitin 2008 mer pjese...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Qendrim Lutfiu

Florent Iseini

Kujtim Akiku

Adhurim Deari

Miki

Ylker Baliu

Shpresim Zylbehari

Chippi

Elvir Hasani

Extrem Brati


Tags: Aurel, Aurel Amzai, Aureli, Aurel Hamzai, Aurel Hamzaj

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019