Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Aurel Thellimi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  24
BIOGRAFIA: Aurel Thellimi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Aurel Thëllimi baritoni i Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit i cili këndon bukur dhe muzikën e lehtë, që në vogëli ka marrë pjesë në festivalet e fëmijëve. Si i rritur do të ishte pjesëmarrës në shumë festivale të muzikës, koncerte, prezantime me videoklipe dhe aktiv në të kënduarin “live”. Në Dhjetor 1998, Aurel Thellimi & Sonila Mara marrin pjesë në Festivali i 37-të në RTSH me këngën "Për Ty Dhe Për Veten Time". Në Dhjetor 2000, Aure...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Besmir Metani

Xhustino Hasani

Egland

Sajmir Çili

Egzon Krasniqi

Denny

Papush Sadiku

Stefan Marena

Verim Zendeli

Ernis Çili

Tags: Aurel Thellimi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet