Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Aurel Thellimi

Tags: Aurel Thellimi

Aurel Thellimi është një këngëtar i njohur, që këndon muzikë pop. Pas provave në skenën magjike ai nxiton për t’u larguar me të tjera impenjime. Muzika i merr shumë kohë, si në ambjentet e muzikës live ashtu edhe në opera. Aurel Thellimi është profesionist në Teatrin Kombetar te Operas dhe Baletit dhe këtë herë tek “Kënga Magjike” prezantohet me këngën “Aktore”. “Sot femrat aktrojnë në dashuri, ato shtiren sikur dashurojnë duke dominuar ndjenjat”- tregon ai. Me sa duket në këtë kënge ai kerkon t’ua heqë maskën...

>> Lexo gjithë biografinë >>


  • Aurel Thellimi ka këto rrjete sociale:
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Krijoni Një Kartolinë

Disqus Comments
teksteshqip.com © 2007 - 2017