Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aurel Thellimi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  56
Këndon kryesisht: pop

Aurel Thellimi është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Aurel Thëllimi baritoni i Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit i cili këndon bukur dhe muzikën e lehtë, që në vogëli ka marrë pjesë në festivalet e fëmijëve. Ne moshen 5 vjecare kendon ne opera Liceistet ne qytetin e korces me tej ne mioshen 8 vjecare ne opereten Gjithmone bashke, pjesmares ne festivalin e femijeve ne qytetin e shkodres me jengetaren Shirli Polena ku merr cmimin e dyte si interpretues me i mire! Si i rritur do të ishte pjesëmarrës në shumë festivale të muzikës, koncerte, prezantime me videoklipe dhe aktiv në të kënduarin “live”. Që 11 vjeç ka përfaqësuar Shqipërinë në Ankara, duke fituar çmimin e dytë. Arma e fortë e tij është këndimi “live” Pjesëmarrës në musical-in West Side Story dhe mbi 11 role si solist në TKOB. Është konkurrent që në edicionin e parë të Kënga Magjike 1999. Fitues i disa çmimeve në kompeticione kombëtare.

Në Dhjetor 1998, Aurel Thellimi & Sonila Mara marrin pjesë në Festivali i 37-të në RTSH me këngën "Për Ty Dhe Për Veten Time".

Në Nëntor 2000, Aurel Thellimi merr pjesë në Kënga Magjike 2000 me këngën "Enderr E Vrare".

Në Dhjetor 2000, Aurel Thellimi & Silva Gunbardhi marrin pjesë në Festivali i 39-të në RTSH me këngën "Kjo Nate Fanar".

Në Dhjetor 2001, Aurel Thellimi & Sonila Mara marrin pjesë në Festivali i 40-të në RTSH me këngën "Kohe E Shkuar".

Në Dhjetor 2002, Aurel Thellimi merr pjesë në Festivali i 41-të në RTSH me këngën "Enderr E Marre".

Në Dhjetor 2003, Aurel Thellimi merr pjesë në Festivali i 42-të në RTSH me këngën "Dashuri A Loje".

Në Dhjetor 2004, Aurel Thellimi merr pjesë në Festivali i 43-të në RTSH me këngën "Ere E Marre".

Në Dhjetor 2005, Aurel Thellimi merr pjesë në Festivali i 44-të në RTSH me këngën "Dhe Kur Kujtesa...".

Në Nëntor 2006, Aurel Thellimi merr pjesë në Kënga Magjike 2006 me këngën "Jam Vetem".

Në Maj 2012, Aurel Thellimi merr pjesë në Top Fest 9 me këngën "I Vetem".

Në Nëntor 2012, Aurel Thellimi merr pjesë në Kënga Magjike 2012 me këngën "Ajo Si Ajo".

Më datë 6 Shkurt 2013, Aurel Thellimi publikon videoklipin "Ti Nuk E Di".

Më datë 28 Maj 2013, Aurel Thellimi publikon videoklipin "E Vogla".

Në Mars 2014, Aurel Thellimi & Astrit Qerimi merr pjesë në Kenga Ime 2014 me këngën "Ejani Per Qejf", në bashkëpunim me Mangavatut.

Më datë 29 Maj 2014, Blerina Braka publikojnë videoklipin "Shpirt", në bashkëpunim me Aurel Thellimi. Me këtë këngë, Blerina Braka marrin pjesë në Top Fest 11 në vitin 2014.

Në Mars 2014, Aurel Thellimi & Astrit Qerimi marrin pjesë në Kenga Ime 2014 me këngën "Njesoj".

Në Nëntor 2014, Aurel Thellimi merr pjesë në Kënga Magjike 2014 me këngën "Aktore". Ai tregon se sot femrat aktrojnë në dashuri, ato shtiren sikur dashurojnë duke dominuar ndjenjat. Me sa duket në këtë kënge ai kerkoi t’ua heqë maskën.

Në Maj 2015, Aurel Thellimi merr pjesë në Top Fest 12 me këngën "Medalioni".

Në Prill 2015, Aurel Thellimi merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 14 me këngën "Medalioni".

Më datë 5 Maj 2015, Anxhela Peristeri, Aurel Thellimi, Blerina Braka & Erik Lloshi publikojnë videoklipin "S'ka Si Ne".

Më datë 18 Dhjetor 2015, Aurel Thellimi publikon videoklipin "Cika". Me këtë këngë, Aurel Thellimi merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 15 në vitin 2016.

Në Shtator 2016, Aurel Thellimi merr pjesë në Kënga Magjike 2016 me këngën "A Thua E Din".

Më datë 14 Mars 2017, Anxhela Peristeri & Aurel Thellimi publikojnë videoklipin "Qesh".

Në Tetor 2017, Aurel Thellimi merr pjesë në Kënga Magjike 2017 me këngën "E Diel".

Më datë 20 Korrik 2018, Aurel Thellimi publikon videoklipin "Jam Bo Tap". Muzika e këngës u punua nga De Vox, teksti u shkrua nga Anxhela Peristeri, ndërsa për orkestrimin u kujdes De Vox. Videoklipi u prodhua nga MAX Production.

Në Dhjetor 2018, Aurel Thellimi merr pjesë në Festivali I 57-Të Në Rtsh me këngën "Të Dua Ty", një baladë pop e muzikuar nga Ardita Bufaj dhe Aurel Thëllimi, me tekst të vetë Thëllimit.

Më datë 1 Dhjetor 2018, KMC publikon videoklipin "Tuman Kuqe", në bashkëpunim me Aurel Thellimin. Produksioni audio u realizua nga De Vox.

Më datë 1 Shkurt 2019, Aurel Thellimi publikon videoklipin "Me Ty Jeten Ndaj!". Muzika e këngës u punua nga De Vox & Aurel Thellimi. Videoklipi u prodhua nga kompania Four Infinit Production.

Më datë 19 Gusht 2019, Aurel Thellimi publikon videoklipin "Shpirt Fukara". Muzika e këngës u punua nga Aurel Thellimi & De Vox, teksti u shkrua nga Aurel Thellimi, ndërsa për orkestrimin u kujdes De Vox. Videoklipi u prodhua nga kompania Four Infinit Production.

Më datë 13 Mars 2020, Aurel Thellimi publikon videoklipin "Sa Jena Dasht". Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Në Maj 2020, Aurel Thellimi merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 20 me këngën "Sa Jena Dasht".

Më datë 27 Janar 2021, Aurel Thellimi publikon videoklipin "Valle E Dashurise". Teksti i këngës u shkrua nga Aurel Thellimi. Videoklipi u prodhua nga kompania Chill Pro.

Në Prill 2021, Aurel Thellimi merr pjesë në Kënga Magjike 2021 me këngën "Fjalet".

Më datë 19 Qershor 2021, Aurel Thellimi & Mario Bregu publikojnë videoklipin "Shok E Vella". Teksti i këngës u shkrua nga Aurel Thellimi. Videoklipi u prodhua nga kompania Chill Pro.

Më datë 11 Gusht 2021, Aurel Thellimi publikon videoklipin "Më Nuk U Pamë". Muzika e këngës u punua nga Mario Bregu, ndërsa teksti u shkrua nga Aurel Thellimi.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0