Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aurel Thellimi - I Vetem  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Top Fest 9

Komente

Asnjë Koment

15/03/2012

2012-03-15T16:07:50+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "I Vetem" kënduar nga Aurel Thellimi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Aurel Thellimi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Burn - I Vetem

I vetem - Burn
Prape i vetem, me kitaren time si perhere
Dhe them me veten, me ke valle mund te jesh atje...
Qyteti i heshtur, sot me veten me la te jem
Ajo qe iku, me iku jo me larg se dje..

Ref:
Dhe pse koha do kaloj
se njerezit plaken, thinjen ne kete jete
Une vetem do te pres..
Dhe pse jeta do vazhdoj
se rruget, pemet zgjaten si perhere
Gjithmone do te pres.. Hmmm..

Sot i vetem, me mire i vetem se me ty qe s'je
Me hijen time me mire se me ty atje...
Dicka se dije, se kuptove kurre vertet
Veten time, harrova por s'munda ta them..

Ref:
Dhe pse koha do kaloj
se njerezit plaken, thinjen ne kete jete
Une vetem do te pres..
Dhe pse jeta do vazhdoj
se rruget, pemet zgjaten si perhere
Gjithmone do te pres..

Dhe pse koha do kaloj
se njerezit plaken, thinjen ne kete jete
Gjithmone do te pres..
Dhe pse jeta do vazhdoj
se rruget, pemet zgjaten si perhere
Gjithmone do te pres..

Dhe pse koha do kaloj
se njerezit plaken, thinjen ne kete jete
Une vetem do te pres..
Dhe pse jeta do vazhdoj
se rruget, pemet zgjaten si perhere
Gjithmone do te pres.. Hmmm.

Gold AG - I Vetem

Nje dit e re filloj n'ket PRISHTIN ku po jetoj
Veq per ni kafshat goje me cigare po punoj
Ski pse mem sha t'lutna vlla mos u gut
Hajt un po ulna n'ven ton e dil si un vec 1 minut
Ti vec ni her a mendon se me ket pun a e kom rond
Sa pare n'dit i fiton a thu ki njeri ku jeton
As mendja nuk ta mer qysh duket jeta jem
Ti se din sa goja presin buk pi dores tem
Veti kembet e mija ky vend sa rrug i ka
Naj dit a ka kalu qe syt nuk mi ke pa
Eh more vlla ma gazeb dije qe ska
Lufta kshtu m'la e kush i ra i ra
Dikush per idare tjret shefa e patrona
Shumica nuk ka pare e dikush lun me miljona
E un me ket pun qe deri von ri pa gjum
Nëpër shum vende nihem mysafir i pa ftum.

REFRENI :2X

ME FORCO TI MUA TE KAM SHPRESE O PERENDI
JAM I VETEM SONTE NE KETE NAT PLOT ME SHI

Eh sa i pa mshir eshte ky dimer qe po ngrin
Kur isha i vogel sa e doja kete stin
Po tash nuk ka gati kurgjo qe m'gezon
Vjetet po kalojn shpejt e rinia po shkon
I shoh shokte e mi neper pune e fakulltete
E veten po e pyes " A THU TI KU MBETE " ??
Nuk kom me kon mi ndrru dy-tri llafe
Kujt si shkon menja 1 her mem thir n'kafe
Turprohen nga un se ju ka mbyll zemra
S'kom si ju pare as kerre as femra
E ju nuk e dini se n'cfar pozite n'dodhem
Nuk kam koh pushimi as at'her kur lodhem
Shiko pamjen time nga koka deri n'themer
Beso e gjen leht krejt qa kam n'ket zemer
Ndalo o shi dil pergjithmon o diell
Se strehen e vetme ta kam ty o qiell

REFRENI :2X

ME FORCO TI MUA TE KAM SHPRESE O PERENDI
JAM I VETEM SONTE NE KETE NAT PLOT ME SHI

T'lutem o zot Nje deshir e kam sot
Ma ruaj at non qe per mua po derdh lot
Qe gjumi se zen pa i ardh djali te shpija
Qe m'puth e m'shtrengon dej ti nxehn durt e mija
A t'kujtohet nan i vogel qa t'kom than
Qe kam me mar ni nuse ma t'mir n'ket an
M'the qe e don diten kur t'vjen martesa
T'kom thon qe t'gzoj nan me nipa e mbesa
Po qdo sen ndyshoj ktu ska mo dashni
Nuk te don hic kerkush nese nuk ki pasuni
U bonem pik e 5 na qeroj kjo politik
Ktheni syt ka ky popull ju qe po doni karik
Aman bre vllazni ecni pak per tok
Dine qe dikush se ka 1 streh permi kok
E ni kshill per fund qite t'keqen n'veti
Asaj t'mire qe e ki ja din vleren mas lehti

refreni :5X

ME FORCO TI MUA TE KAM SHPRESE O PERENDI
JAM I VETEM SONTE NE KETE NAT PLOT ME SHI

Xhensila Myrtezaj - I Vetem

naten vone nje kalimtar tregon
ca si shpesh vetmia te ben me te forte
a e kujton kur erdhe ti tek un kaluam oret ngadal ngadal mos thuaj asnje fjal
e mesova te marr frym
e mesova te eci prap
u rrita me ty vjesht egjat
oh sa shum
e nese vetja po te duket bosh
e mekatet ti sherosh
mos qaj vec shkruaj nje rrefim per ne te dy
ref 2x
i vetem do te mbetesh pa gjum nje kalimtar qe rrugen ma tregon
i vetem do te lutesh ne gjunj
asnje nuk do duash
sa te doja un
naten von nje kalimtar tregon
ca si shpesh vetmia te ben me te forte
a e kujton kur erdhe ti tek un kaluam oret ngadal ngadal mos thuaj asnje fjal
e mesova te mar frym e mesova te eci prap u rrita me ty nat e gjat o sa shum e nese vetja po te duket bosh e mekatet te gjitha ti sherosh mos qaj vec shkruaj nje rrefim per ne te dy i vetem
REF 2X
I VETEM DO TE MBETESH PA GJUM
NJE KALIMTAR QE RRUGEN MA TREGON
I VETEM DO TE LUTESH NE GJUNJ ASNJE NUK DO TE DUASH SA TE DOJA UN.
Më Shumë Këngë Nga Aurel Thellimi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet