Aurela Gace

Shpirt I Shpirtit Tim ➡ The Soul Of My Soul

 Shqip ➡  Anglisht
Not Yet Rated

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Debby


Shpirt I Shpirtit Tim

Unë pa frymë, unë pa forcë kisha mbetur
Ma pinë si një cigare dashurinë
Nuk besoja se një ditë do të takoja
Tani u bëre shpirt i shpirtit tim

Sa të prita, sa të doja
E s'u lodha, të kërkoja
Kur u zgjova, kur të preka
Foli shpirti, unë të gjeta

Të kam gjetur ty
Ti s'e di sa shumë kërkova
Unë me ty s'do të thoja kurrë u lodha
Ti tani, ti je rrahje e zemrës time
Bashkë me ty le të thinjet jeta ime

Kur më puthe, kur më preke
Kur më flisje mendoja me vete
E bërtita, zemra ime, e kam gjetur gjysmën time

Të kam gjetur ty
Ti s'e di sa shumë kërkova
Unë me ty s'do të thoja kurrë u lodha
Ti tani, ti je rrahje e zemrës time
Bashkë me ty le të thinjet jeta ime

Të kam gjetur
Të kam gjetur

Të kam gjetur ty
Ti s'e di sa shumë kërkova
Unë me ty s'do të thoja kurrë u lodha
Ti tani, ti je rrahje e zemrës time
Bashkë me ty
Ti, shpirti i shpirtit tim


The Soul Of My Soul

I was left without breath, without strength,
(mmmm), they smoked, my love, like a cigarette,
I didn’t think that one day I would meet you,
now you became the soul of my soul.

How long I waited for you, how much I wanted you,
and I didn’t get tired of looking for you,
when I woke up, when I touched you,
my soul spoke, I found YOU.

I have found you,
you know how much I searched for you,
I would never say I‘m tired of you,
Now, you are the beating of my heart,
with you, let us grow old together.

haaaaaaaaaaaaahhh,
when you kissed me, when you touched me,
when you talked to me, I thought with myself
And I screamed, my heart, I found my half.

I have found you,
you know how much I searched for you,
I would never say I‘m tired of you,
now, you are the beating of my heart,
with you, let us grow old together.

You know how much I searched for you,
I would never say I‘m tired of you,
Now, you are the beating of my heart
We, together, with you, the soul of my soul...

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019