Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Aurora Baku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Itali 
BIOGRAFIA: Aurora Baku është një këngëtare. Më datë 2 Qershor 2019, Aurora Baku publikon videoklipin "Kjo Zemer". Më datë 10 Shtator 2019, Aurora Baku publikon videoklipin "Hajde Hajde". Muzika e këngës u punua nga Sardi Mneri, teksti u shkrua nga Naldi (Ronaldo Shtylla) & Aurora Baku, ndërsa për orkestrimin u kujdes Sardi Mneri. Videoklipi u prodhua nga kompania Chill Pro. Më datë 5 Janar 2020, Aurora Baku publikon videoklipin "Loku Im". Muzika dhe orkestrimi i këngës janë punuar ng...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Eriselda Hadri

Jona Jasimi

Anjeza Bicaku

Mira Kala

Albiona Kolshi

Tina (Eglantina Bushkashi)

Eva

Laura Lila

Keda Braja

Migena Buci


Tags: Aurora Baku

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet