Aurora Baku
Aurora Baku
Aurora Baku
  • Vendlindja:
  • Tiranë Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Itali Itali
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Aurora Baku është këngëtare. Më datë 2 Qershor 2019, Aurora Baku publikon videoklipin "Kjo Zemer".

Më datë 10 Shtator 2019, Aurora Baku publikon videoklipin "Hajde Hajde". Muzika e këngës u punua nga Sardi Mneri, teksti u shkrua nga Naldi (Ronaldo Shtylla) & Aurora Baku, ndërsa për orkestrimin u kujdes Sardi Mneri. Videoklipi u prodhua nga kompania Chill Pro.

Më datë 5 Janar 2020, Aurora Baku publikon videoklipin "Loku Im". Muzika dhe orkestrimi i këngës janë punuar nga Sajmo. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 4 Gusht 2021, Aurora Baku & Artur Yzeiri publikojnë videoklipin "Potpuri 2021".

Më datë 6 Dhjetor 2021, Aurora Baku publikon videoklipin "Hiqe Menq", në bashkëpunim me Xemi Hasramën. Muzika e këngës u punua nga Alban Arifi, teksti u shkrua nga Aurora Baku, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alban Arifi.

Më datë 21 Shtator 2022, Aurora Baku publikon videoklipin "Chanel", në bashkëpunim me Fatmir Dajën.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0