Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aurora Kapo

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  50
 • Vendlindja:
 • Rovigo 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 20 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Aurora Kapo është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Aurora kapo eshte nje kengetare e cila e ka nisur karrieren e saj qe ne moshen 5-6 vjecare ne "Perralle me Pirate" 2008. Ajo vazhdoi karrieren e saj ne festivalin e Shkodres per here te pare ne vitin 2008 dhe u vleresua me cmimin e interpretimit me kengen titulluar "Pinoku". Ne qytetin e saj te Durresit ajo mori pjesë ne "Tingujt e Adriatikut" ose "Valet e Adriatikut" dhe u vleresua per te marre pjese ne "Zlatna pahulja - Rožaje" ne Male te Zi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Pjesëmarrëse në

Gjeniu I Vogel

Komente

1 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Djellona Krasniqi

Denisa Dehari

Melissa Magnanelli

Elta Ademi

Renata Bakalli

Erza Hoti

Anika Berisha

Aulona Limani

Klea Fureraj

Rreze Bekteshi

Tags: Aurora Kapo


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet