Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aurora Susuri

Aurora Susuri
  • Vendlindja:
  • Prizren 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 44 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 3 Prill 1977
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♈ Dashi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  250
Këndon kryesisht: pop

Aurora Susuri është këngëtare e njohur. Ajo ka mbaruar studimet për gazetari në Prishtinë. Shkollen e mesme dhe fillore i kreu Shkollen 'Emin Duraku' Prizren, ndersa te mesmen e kreu ne Gjimnazin 'Gjon Buzuku' Prizren.

Kur ajo këndoi “Vetëm 17 i kam”, një fytyrë e re në estradë dhe shumë karizmatike, e pati të garantuar se me këtë këngë do të depërtonte dhe të pëlqehej. Më pas u shndërruar në moderatore lajmesh, por Aurora Susuri prej asokohe e deri sot nuk e ka humbur emocionin dhe famën që ia ka dhënë kjo këngë, në karrigen e përparme të veturës ku zhvillohet videoklipi i këngës.Aurora, dikur edhe këngëtare, tani njihet kryesisht si prezantuese potente e edicioneve të lajmeve. Aurora Susuri është moderatorja që nga viti që nga viti 2004 është pjesë KTV-së dhe me zërin e saj karakteristik bëri që të njihet thuajse në çdo familje kosovare.

Moderatorja është e martuar me ekonomistin Besfort Gunga, me të cilin edhe ka një jetë të lumtur bashkëshortore. Aurora nuk dëshiron që privatësinë e saj ta ndajë edhe me publikun edhe pse është fytyrë publike. Ajo është vajza e dizajneres së modës Suzana Susuri, që është mjaftë aktive në këtë fushë. Prizrenasja, që jeton e vepron në Prishtinë, është adaptuar shumë mirë si spikere lajmesh dhe nuk e ka ndërmend të luaj vend. Ndonëse pjesë e medias prej shumë vitesh, Aurora Susuri nuk ka lejuar thuajse asnjëherë që dikush ta plasoj jetën e saj private në gazeta a portale.

Prej vitit 2000 ka qenë kengetare me nje kenge 'Vetem 17 vjet i kam'.

Në Maj 2009, Aurora Susuri merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Kurre Me".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0