TEKSTESHQIP

Aurora
Prishtina
Lyrics

nje prezentim i ri 2007 oooo aurora,
lalalalala,
it's not talk to me just told lalalalaalal,
it's not talk to me just told.
po fillon aurora te kendoj ju tergoj per qytetin ton,
sa ved i bukur je sa vend i embel je,
prishtina jone,
tani dhe rrugat e kohes ndryshuan tani edhe dritat e jetes filluan,
neser behesh i bukur si njujorku,
it nice trip,

(fe;2)
sa e bukur je prishtin aaa prishtine aaa prishtine aaa prishtine.
lalala it's not heart to me lalallalal,
just hold all.

e di qe jam intelektual nuk jam formal as banal te dua shum ty prishtine,
je ma e bukur se miss universi je ma e menqur se miss intelegjeca,
e di qe thash nuk ekzagjeroj jo jo nuk ekzagjeroj te dukem une se gjerat i ngatrroj jo te duket se une gjerat i zmadhoj jo jo nuk gaboj e di qe s'gaboj une provoj dhe gjithmon realizoj perdona me perdona me so do te jesh neser prishtina.
e kam nje ide cilen ide pritni pak nuk kemi kohe ne uoa uoa ta pysim me te mirin zotin kryetar ismet beqirin eshte kompeent dhe do te na tregoj drejt pritni nje moment,
momentalisht kryetari
eshte i nxene lini porosin ,
let's go to his office,
O no yeah ononon tregona me konkret si do te jet prishtina ne realitet,
o aurora mir se kini ardh tani per ju i kam ca fjal kur gazetaret me kan pytur mua kur do te jet prishtina si lublana,
me shum thjeshtsi me pak filozofi kur kosova te behet si slloveni prishtina do jet si lublana hajdeni ju plisa.
O LE,
O LE O LE O LE,
s'mjafton me kaq ecim me gjat prekin thellsin ka knaqsin prishtina do jet nje mrekulli per boten do jet nje befasi nuk eshe rastesi edhe lumturi aurora nuk eshe vetem rep eshe realitet prishtina do te jet nje lule e argjent.

(fe;2)
sa e bukur je prishtin aaa prishtine aaa prishtine aaa prishtine.

DËRGOI:
INFO
Për të dhuruar akoma më shumë emocione, projekti u finalizua para një audience më të gjerë i plotësuar shumë bukur me një videoklip, i cili u publikua me datë 7 Shtator 2012.