Aurora
Aurora

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Kosovë
  • Jeton në
  • KosovëBiografia

BIOGRAFIA: Aurora është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe popullore moderne. Grupi Aurora është formuar në vitin 2002 me inciativën e disa djelmoshave shumë ambicioz. Grupi përbëhehej nga 4 anëtarë: Nazmi Sfishta, Alban Mehmeti, Ylli Valla dhe Ylli Zajmi. Si themelues i grupit njihet Nazi (Nazmi Sfishta) i cili ka qenë një muzikant më me përvojë nga shokët e tij. Zhanri i muzikës së grupit Aurora është Pop R&B. Tani anetaret e grupi jane vetem 2: Nazi dhe Ylli. Në Qershor 2003, Aurora marrin pjesë në VFM 2003 me këngën...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 2