Ava Max
Ava Max

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


 • Emri i Vërtetë:
 • Amanda Koci:
 • Vendlindja:
 • Milwaukee, Wisconsin U.S.A.
 • Jeton dhe vepron në :
 • Uk Uk
 • Mosha:
 • 28 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 16 Shkurt 1994
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♒ Ujori

Biografia

BIOGRAFIA: Ava Max është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Amanda Ava Koci është vajza me prejardhje nga Saranda, e cila me nofkën Ava Max ka arritur që të depërtojë në tregun ndërkombëtar të muzikës. Amanda Ava Koci është e lindur nga prindër shqiptarë, të cilët ishin emigrantë nga Saranda në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ava Max e nisi karrierën e saj në ShBA, teksa tani e vazhdon në Londër – vendin ku familja e saj është shpërngulur prej kohësh. Sot ajo është një prej këngëtareve të reja më të suks...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 8