A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Avdush Canaj

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2
  • Origin:
  • Koretin 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 64
  • Zodiac sign:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Avdush Canaj is a popular writer. Avdush Canaj, shkrimtari për fëmijë i letrave shqipe, u lind në fshatin Koretin të Kamenicës (Dardanës së sotme). Shkollën fillore dhe atë të mesme i kreu në Gjilan ndërsa studimet për Letërsi dhe Gjuhë Shqipe, në Prishtinë. Me shkrime filloi të merret që nga klasa e shtatë. Ai ishte vëllai i Alush Canaj, që përvijoi shtigjeve të gjurmëve të tij. Nga viti 1977 punoi në Televizionin e Prishtinës, gazetar në programin për fëmijë. Në vitin 1983 “...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Tyran Prizren Spahiu

Halil Xani

Musa Jupolli

Mehmet Bislimi

Abdullah Konoshevci

Pal Sokoli

Shaban Cakolli

Cathal Ó Searcaigh

Xhevahir Cirongu

Vasil Tabaku


Tags: Avdush Canaj

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019