A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Avdyl Mziu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  19
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Avdyl Mziu është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, tallava, popullore dasmash dhe popullore vajtuese. Në vitin 2010, Avdyl Mziu & Vezire Gashi publikojnë albumin "Live 2010" Në vitin 2012, Avdyl Mziu publikon albumin "Live 2012" Më datë 9 Janar 2013, Avdyl Mziu publikon videoklipin "Edhe Sonte". Në vitin 2013, Avdyl Mziu publikon albumin "Përhajr Dasma Zoti I Shpisë" Në vitin 2013, Avdyl Mziu publikon albumin "Mos Ma Prek Njat Gjeneral" Në vitin 2015, Avdyl Mziu publikon albumin "Dasem T'madhe" Më datë 17 Shkurt 2016, Lalushi & ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Live 2018 (2018)

Live 2017 (2017)

Live 2016 (2016)

Dasem T'madhe (2015)

Mos Ma Prek Njat Gjeneral (2013)

Përhajr Dasma Zoti I Shpisë (2013)

Live 2012 (2012)

Live 2010 (2010)

Live


» Dërgo Një Këngë »

Zoti Na Sprovoj
Maturant
Ora
Edhe Sonte


Artistë Të Ngjashëm:

Ylber Osmani

Florim Gega

Aziz Murati

Fikret Dauti

Valon Berisha

Enver Muluka

Dorand Sinani

Simba

Milot Hasangjekaj

Merki Buduri


Tags: Avdyl Mziu, Dyli

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018