Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Avi Enigma

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  •  
  • Mosha:
  • 44 Vjeç
BIOGRAFIA: Avi Enigma është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Ansambli vokal instrumental "ENIGMA" nga Dibra (Dibra e Madhe) Maqedoni, ekziston nga 1976. AVI "ENIGMA" eshte formuar nga vllazrit Zinçe dhe Qenan Mimidinoski dhe Imer Klenja. AVI "ENIGMA" ka inçizuar shum TV emisione per RTV Prishtinen, RTV Shkupin. Pjesemarje ne shume rock-festivale si: BOOM-ROCK'79, POP ROCK-FEST ne 1982/83 dhe 1985, ne Gitarijaden e njohur ne Zajeçar 1983 dhe shum koncerte, festivale dhe gitarijada ne Maqedoni, Kosove dhe ne...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Telex

Ego Band

Mak (Haki Misini)

Kadenca Dhe Naseri

Da LIGS

Ligji Rruges

Grupi ARB

Infinit Records

Tempulli G

Grupi Mjellma

Tags: Avi Enigma, Enigma


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet