A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Avni Azizi

Choose star rating

Rating:  3.8 / Votes cast:  4
  • Origin:
  • Tërpezë 
  • Age:
  • 48
  • Zodiac sign:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Avni Azizi is a popular writer. Avni Azizi u lind më 06 shtator në Tërpezë të Vitisë. Shkollën fillore e kreu në vendlindje ndërsa të mesmen në Viti. Studioi Gjeografinë dhe Letërsinë në Universitetin e Prishtinës. Vrulli i tij krijues nisi që nga mosha e re. Alkimia e pasioneve dhe emocioneve të magjishme, e ushqyen nëpër vite dhe i shërbyen për të forcuar hulumtimin në zemër të fjalëve. Mesazhi i thellë, i pasionuar dhe realist përmes artit e inkurajon atë për të theksuar kë...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Fahredin Shehu

Argjend Hasani

Mihal Gjergji

Tyran Prizren Spahiu

Dhimiter Nica

Leo Gjata

Fatmir Terziu

Imri Trena

Sulejman Krasniqi

Musa Vyshka


Tags: Avni Azizi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019