A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shoqerinë

Ëndrrat

Sa të bukura janë ëndrrat
Së paku për një çast
Mund të na bëjnë të pasur
Të lumtur deri në çmendi

Frone të praruara të na japin
Nuanca të thella ngjyrash
Në sy shkreptima të mëdha

Sa të trishtuara ato pamje fluide
Kur hija e tyre zgjuar ka mbetur
Rekuizita therëse si heshtat
Kur shpresat kanë vdekur

- poem written by Avni Azizi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019